Software Developer
www.metinpolat.net

Notepad++ v7.8.7 İndir

0 230

Notepad++, GNU lisansı ile ücretsiz olarak dağıtılan gelişmiş bir kod düzenleyici yazılımıdır. Programlama işlemleri için yazılım dünyasının sunduğu en ideal düzenleme aracı olan Notepad++, birçok programlama dilini desteklemektedir. Bunlar arasında; C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, CSS ve ASP gibi sıklıkla kullanılanlar da bulunmaktadır.

Programın renklendirme özelliği sayesinde yazım hatalarını kolayca bulabilir ve daha rahat bir çalışma ortamına sahi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra kimi programlama dilleri için kod tamamlama özelliğini de sunan Notepad++’de, sekmeler aracılığıyla farklı sayfalarda da çalışabilirsiniz. Türkçe’nin de aralarında bulunduğu elliye yakın dili de desteklediğini belirtmek gerekir.

notepad++

Notepad++ Kullanımı

Yazılım içeriğinde, Windows tabanlı diğer programlardan alışık olduğumuz üzere bir menü ağacıyla karşı karşıyayız. Yazılımın Türkçe destekli olması, kullanım aşamasında size kolaylık sağlayacaktır. Bu noktada işinize yarayacak en önemli özellikleri saymakla iktifa etmek istiyoruz. Düzenle menüsünün altında ASCII Karakter Paneli, Boşluk İşlemleri, Pano Geçmişi ve Özel Yapıştır kısımları oldukça yararlı. Kodlama menüsü de editörünüz için işe yarayacaktır. Ayrıca Notepad++’in makrolarla da çalışabildiğini ve geniş bir eklenti desteği ile entegre olduğunu da söyleyelim.

Notepad++ İndir

Notepad++ programını, ücretsiz olarak aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Yazılımın açık kaynak kodlu ve geliştirmeye müsait olduğunu da unutmayın.

Lisans: Ücretsiz
Yayımcı: Notepad
Boyut: 3,8 MB
Ekleyen: Metin POLAT
Arayüz: Türkçe
Sistem:Windows
Virüs Tarama%100 Sorunsuz

indir

 

Abone Ol
En son haberleri, gelişmeleri ve blog yazılarımı doğrudan gelen kutunuza almak için buradan abone olabilirsiniz.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.