Software Developer
www.metinpolat.net

Front-End Developer Kimdir? Kimlere Front-End Developer Denir?

0 10

Front-End Developer Kimdir? Kimlere Front-End Developer Denir?

Bir front – end geliştirici, bir web sitesinin front – end kısmını kodlayan bir web geliştiricisidir. Web tasarımı bir web sitesi gibi görünmekle birlikte, front – end geliştirme bu tasarım aslında web üzerinde nasıl uygulanır. İnternet sayfaları, katmanlar, yapı, veri, tasarım, içerik ve işlevsellik toplamıdır.

Web, front – end geliştiricileri back – end verilerini alıp kullanıcıya dönük bir işlevsellik oluşturmadan HTML ve “Yapım Aşamasında” GIF’lerin bir toz kasesi olacaktır. İşaretleme dillerini, tasarımı, komut dosyalarını ve frameworkleri birleştirerek, front – end geliştiriciler kullanıcıların gördüğü, tıkladığı ve dokunduğu her şey için ortam yaratır.

 Front-End Developer Pozisyonunda Çalışanlar Ne Yapar?

Bir front – end geliştirici, tasarım ve teknoloji dünyasını birbirine bağlar, back – end kısmının faydasını kullanıcıların etkileşim kurması için davetkar bir şekilde paketler.

Web sitesi tasarım dosyalarını alıp HTML, JavaScript (JS) ve / veya CSS koduna (front – end geliştirmenin temel öğeleri) dönüştürürler. Buna tasarım / düzen, içerik, düğmeler, resimler, gezinme ve dahili bağlantılar dahildir.

Bir kullanıcının bir web sitesine bilgi girmek veya almak için gördüğü, tıkladığı veya kullandığı her şey bir front – end geliştiricinin çalışmasıdır. Bu hem yaratıcı hem de teknoloji meraklısı olmayı gerektirir.

Odak noktaları kullanıcı deneyimidir ve uyguladıkları teknoloji, bu verimliliği, hızı ve sorunsuz işlevselliği ne kadar iyi başaracağına bağlıdır. Ayrıca, front – end içinde hata olup hata olmadığından ve tasarımın çeşitli platformlarda ve tarayıcılarda olması gerektiği gibi göründüğünden emin olurlar.

Genellikle, bir front – end geliştirici sorumlulukları şunları içerir:

  • Kullanıcı deneyimine öncelik verme
  • HTML, CSS ve JavaScript ile bir konsepte hayat vermek
  • Web sitelerinin ve web uygulaması kullanıcı arayüzlerinin üretimi ve bakımı
  • Herhangi bir tarayıcıda site ile etkileşimi artıran araçlar oluşturma
  • Mobil siteler için tasarım yaratma
  • Yazılım iş akışı yönetimini sürdürme
  • Sitenin kullanılabilirliğini test etmek ve hataları düzeltmek

 

Front-End Olmak için Neler Yapmak Gerekir?

Front – end geliştiricilerinin farklı kişilikleri vardır. Araştırmacı bireyler olma eğilimindedirler, bu da entelektüel, iç gözlemsel ve meraklı oldukları anlamına gelir.

Meraklı, metodik, rasyonel, analitik ve mantıklıdırlar. Bazıları da sanatsal, yani yaratıcı, sezgisel, duyarlı, eklemli ve etkileyici.

İyi maaşlar, yüksek talep, iş güvenliği ve hareketlilik için birçok seçenek, front – end web geliştirmede bir kariyerle gelen avantajlardan sadece birkaçıdır.

İşverenler sorun çözücüleri arar, sadece kodlayabilen insanları değil, büyük zorlukları çözmek için görsel ve kullanıcı deneyimi tasarımcılarıyla oturabilen insanları ararlar.

Front – end geliştirme, nerede ve ne zaman yapılabileceği konusunda oldukça esnek bir alandır. Mevcut serbest çalışma miktarı, tam zamanlı açılışlar kadar bol olma eğilimindedir. Bu sayede bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Ek olarak hızlı adımlarla kariyerinizin zirvelerine ulaşabilirsiniz.

 

 

Abone Ol
En son haberleri, gelişmeleri ve blog yazılarımı doğrudan gelen kutunuza almak için buradan abone olabilirsiniz.
İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.